Z cyklu ,,Wiesz co hodujesz'' SZCZUR DOMOWY

Szczur obrósł już na miano legendy. Dziewczyny na jego widok piszczą – mowa tu oczywiście o szczurze dzikim 😉

Z cyklu “Wiesz, co hodujesz!”

Szczur obrósł już na miano legendy. Dziewczyny na jego widok piszczą – mowa tu oczywiście o szczurze dzikim. Szczur domowy, który jest hodowany wedle ściśle określonych zasad i jest zadbany – potrafi być świetnym zwierzakiem i przyjacielem domu.

Szczur domowy – To naprawdę mile i łatwo nawiązujące kontakt z człowiekiem malutkie zwierzaki. Ich rozmiary sięgają mniej-więcej 30-50 cm i przeważnie są jednobarwne. Cechą charakterystyczną szczurów jest nieowłosiony ogon, który stanowi nawet ponad 1/3 długości ciała. Są idealne dla małych dzieci, bo łatwo możemy nauczyć nasze pociechy odpowiedzialności i dbania o swojego małego przyjaciela, co przełoży się pozytywnie na rozwój emocjonalny dziecka. Warto pamiętać o tym, że musimy zapewnić szczurowi domowemu bardzo dobre warunki.

Pierwszym i najważniejszym warunkiem w hodowli szczura domowego jest klatka, która pozwoli mu na swobodne przemieszczanie się – nie chcemy przecież, aby nasz pupil wyłącznie spał, prawda? Odpowiednia dieta to także podstawa. Są bardzo wrażliwe i podatne na choroby. Istotny jest również kontakt z człowiekiem, gdyż są to bardzo towarzyskie zwierzęta. Gdy nie zdecydujemy się na zakup co najmniej dwóch osobników – należy często z nim przebywać.

Ciekawostki;
– Są wszystkożerne, ale należy im systematycznie zapewniać ziarna zbóż, które są ich głównym i najważniejszym składnikiem diety

– Są bardzo inteligentnymi zwierzętami

– Szczury domowe żyją krócej niż dzikie odmiany