Z cyklu "Wiesz, co hodujesz!" ŚLIMAKI

Z cyklu “Wiesz, co hodujesz!”

Dziś przedstawimy pokrótce chyba najpopularniejszych przedstawicieli mięczaków. Wyglądają niewinnie, poruszają się z prędkością uniemożliwiającą szybkie podróże i noszą dzielnie ze sobą swój dom nie zważając na ciężar.

Ślimaki – Jeśli zapytamy kogoś, czy zna przedstawicieli mięczaków, wymieni pewnie ślimaki. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to najpopularniejsza gromada w tym typie, która jest również bardzo zróżnicowana, ponieważ liczba gatunków wśród ślimaków przekracza liczbę 100 tysięcy! Robi wrażenie, prawda? Charakterystyczne muszle będące schronieniem oraz ciężarem dla ślimaka i „zabójcza prędkość”, z jaką się poruszają, to niemalże legendarne cechy wyglądu tych zwierząt, po których każdy je rozpozna z uśmiechem na twarzy. Sympatyczne, ślizgające się mięczaki to nie tylko żyjące w naturze zwierzaki, ale także co raz częściej w hodowli – głównie zarobkowej.

Hodowle ślimaków stają się coraz bardziej popularne. Niektórzy robią to ze względu na pasję i zamiłowanie do pełzających przyjaciół, niektórzy dla zarobku. Stały dostęp do wody i odpowiedni pokarm, który będzie kluczowy, aby ślimaki mogły wejść w okres rozrodczy, to podstawowe i obowiązkowe kryteria hodowli tych mięczaków. Nie potrzebują od hodowcy poświęcenia dużej uwagi, nie potrzebują także dużej przestrzeni. Może to być naprawdę udana hodowla. Umiejętnie zarządzana potrafi przynieść niemałe pieniądze, a w hodowli pojedynczych okazów, przyniesie ciekawe obserwacje, nie zabierając człowiekowi dużej ilości czasu.