Z cyklu "Wiesz, co hodujesz!" PSY OBRONNE

Z cyklu “Wiesz, co hodujesz!”

Dziś o grupie psów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się agresywne, ale to tylko ich naturalny wygląd, budzący respekt i dający poczucie bezpieczeństwa właścicielom. Takie psiaki znajdziecie na naszym portalu www.reproduktor.euoraz wiele innych okazów. Wchodź, umieszczaj darmowe ogłoszenia i przeglądaj już istniejące – być może znajdziesz swojego nowego ulubieńca do hodowli? 

Psy obronne – Psy to najlepsi przyjaciele człowieka, tak twierdzi zdecydowana większość. Są z nami na dobre i na złe i potrafią okazywać uczucia. Idealni kompani nie tylko do towarzystwa, ale także do obrony. Odpowiednio wyszkolone oraz wychowane, potrafią stać się członkiem rodziny oraz jej obrońcą, gdy tylko nadejdzie taka potrzeba. Do kategorii psów obronnych zaliczamy kilkanaście ras. Cechują się one rozbudowaną masą mięśniową oraz większymi rozmiarami niż przeciętny pies. Imponująca siła oraz cechy charakteru podkreślają użyteczność tych ras jako psy obronne. Przyjaciel rodziny i jej największy obrońca w jednym.

Mocne instynkty obronne oraz idąca w parze niezależność to często spotykane połączenia. Jako właściciele musimy stawiać na odpowiednie szkolenie i wychowanie, aby nie mieć z takimi psami żadnych problemów. Są bardzo żywiołowe i potrzebują ogromnych dawek ruchu, aby te instynkty nie zostały zatracone. Pamiętać należy o tym, że psy obronne mają w naturze bieganie i ciągłe bycie w ruchu, nie znoszą nudy. Wszystkie psy obronne to natomiast w pierwszej kolejności psy, które pomimo swojego „groźnego” wyglądu, są zwierzętami potrzebującymi czułości oraz obecności człowieka. Odpowiednio wychowane będą świetnie zrównoważonymi psami obronnymi, ale przez większość czasu to nadal będą potulne i domagające się pieszczot psiaki, z którymi należy stworzyć silną więź – wtedy z pewnością będziemy mieli do czynienia z psem obronnym, o jakim zawsze marzyliśmy.