Z cyklu "Wiesz, co hodujesz!" PSY MINIATURKI

Z cyklu “Wiesz, co hodujesz!”

Dziś zajmiemy się bardzo popularną grupą psów. Cieszą oko, są ruchliwe i bardzo sympatyczne. Niewielkich rozmiarów pupile, które potrafią dać wiele radości właścicielom.

Psy miniaturki – Grupa psów często wybierana do towarzystwa przez ludzi. Nierzadko możemy spotkać znane osobowości, u których boku z gracją porusza się przedstawiciel grupy psów miniaturek. Mają coś w sobie, co przyciąga ludzi i w większości przypadków są to psy tylko i wyłącznie do towarzystwa z racji swoich malutkich
rozmiarów. Często noszone na rękach i traktowane jak małe, owłosione dzieci – najmniejszy pies ma jedynie 9,65 cm wzrostu! Pomimo tego, że są niewielkich rozmiarów, drzemie w nich ogromna energia, która aż błaga o uwolnienie na zewnątrz, robienie hałasu i poznawanie świata. Psy należące do tej rasy uwielbiają spacery i aktywności z ludźmi. Dogadują się również z innymi psami czy zwierzętami, ale ludzkich dzieci zazwyczaj nie tolerują. Są bardzo delikatne i potrzebują własnej przestrzeni.

Psy miniaturki z reguły bardzo głośno szczekają i większość właścicieli wymieni to na pierwszym miejscu,
jeżeli chodzi o ich uporczywe zachowania. Natomiast musimy pamiętać, że odgłosy szczekania to normalny sposób psa na komunikację ze światem i każdy pies szczeka – jeden więcej, drugi mniej. Miniaturki są lekkie, małe i ludziom najwidoczniej bardzo to odpowiada, ponieważ decydują się na miniaturowego pupila bardzo często. W Stanach Zjednoczonych dwie z 10
najpopularniejszych ras psów należą do psów miniaturek. W naszym kraju również większość psów, na które
się decydujemy, to psy miniaturki. Są małe, kochane, radosne i bardzo ciekawe świata, co z pewnością nam odpowiada – otrzymujemy bowiem aktywnego przyjaciela, który będzie uczestniczył w naszym życiu.

www.reproduktor.eu – wejdź i umieść swoje ogłoszenie już dziś, dołącz do prężnie rozwijającego się świata hodowli zwierząt!