Z cyklu "Wiesz, co hodujesz" KANAREK

Z cyklu “Wiesz, co hodujesz”

Niewielki, ale bardzo sympatyczny ptak, przedstawiciel rzędu wróblowatych. Umiłował sobie życie w słonecznej Portugalii i Hiszpanii (naturalnie), nadając tamtejszym lokalizacją uroku.

Kanarek – Ten mały ptak należący do rodziny łuszczakowatych jest często spotykanym zwierzęciem hodowlanym. Mały śpiewak rozkochał w sobie wiele osób na całym świecie, co przekłada się na popularność również w naszym kraju Należy jednak wiedzieć, jak z nim się obchodzić, aby był szczęśliwym ptakiem, pomimo tego, że jest hodowany w niewoli – jest to jak najbardziej możliwe i prawidłowe zachowanie wobec ptaka, może dać mu tyle samo radości, co życie na wolności. Są to ptaki, które powinniśmy traktować systematycznie i bez zmian, ponieważ lubią rutynę i przywiązują się do działań człowieka. Te dorastające do okolic 14 cm ptaki, są z reguły koloru zielonożółtego.

Kanarki są hodowane od wielu, wielu lat i są to z reguły zwierzęta domowe. Powinniśmy do nich systematycznie mówić, ponieważ ptak wtedy odbiera całą sytuację pozytywnie i wie, że nic mu nie grozi. Warto pamiętać, że te ptaki nie lubią nadmiaru słońca, a więc klatka powinna być usytuowana w miejscu przy zamkniętym oknie, ze stałą temperaturą i bez zmian wilgotności. Regularnie powinniśmy pozwalać mu latać po pokoju przy zamkniętych oknach i zasłoniętych lustrach, bez obecności innych zwierząt.

Ciekawostki;
– Kanarki mogą sygnalizować swoje potrzeby w wyraźny sposób

– Możemy zachęcać kanarka do śpiewu, symulując odgłosy turkotu

– Młode kanarki są samodzielne po około 36 dniach