Z cyklu "Mistrzowie przetrwania" Karaluchy

Z cyklu “Mistrzowie przetrwania”

Cykl, w którym przedstawimy zwierzęta, które potrafią się adaptować do każdych warunków, a niekiedy są po prostu “nieśmiertelne”. Na początek “ulubieniec” każdego!

Karaluchy – Zwalczanie tych małych, natrętnych insektów nie należy do największych przyjemności, ponieważ często jest to walka z wiatrakami. Jest ich pełno, a zdolności przetrwania opanowały do perfekcji. Pomimo swoich małych rozmiarów, są niesamowicie silne i na naszej planecie goszczą aż…300 milionów lat! Żyły sobie wygodnie na Ziemi wtedy, gdy jeszcze panowały dinozaury. Kataklizm zmiótł prawie całe życie na Ziemi, ale karaluchy przetrwały. To chyba idealne nakreślenie tego, jak bardzo opanowały sztukę przetrwania?

Są wszystkożerne, co znacznie ułatwia sprawę przetrwania. Mogą jeść nawet klej, adaptacja do nowych warunków to ich chleb powszedni (tym też nie pogardzą, nawet spleśniałym). Co ciekawe, te insekty mogą żyć bez głowy i dalej się rozwijać. Dla nas to nie do pomyślenia, jak i dla praktycznie wszystkich kreatur na Ziemi. U tego przyjemniaczka, głowa po prostu nie pełni funkcji życiowych. Jedynie potrzebują jej do jedzenia i picia – przetrwają tak długo, jak pokarm utrzyma się w organizmie. Prawdziwy niepozorny terminator, który prawdopodobnie przetrwa jeszcze wiele epok.

Zapraszamy na nasz portal ogłoszeniowy www.reproduktor.eu – umieszczaj darmowe ogłoszenia, przeglądaj już istniejące – dołącz do prężnie rozwijającego się świata zwierząt!