Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Z cyklu ,,Wiesz co hodujesz'' PAJĄKI

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 47 Autor:
Redakcja poleca!

Pająki – Te stawonogi są obecnie z nami praktycznie na każdym kroku.

Z cyklu  ,,Wiesz co hodujesz'' PAJĄKI
Z cyklu "Wiesz, co hodujesz!"

Najbardziej popularny rząd pajęczaków. Każdy widział, każdy zna. Zapewne nie raz wchodziliście w pajęcze sieci, zauważając mieszkańca tej „budowli” dopiero po fakcie. Nie jest to najlepsze uczucie, ale co zrobić, taka natura tych stworzeń.

Pająki – Te stawonogi są obecnie z nami praktycznie na każdym kroku. Produkcje filmowe z gatunku grozy, fantasy, czy niedzielna wycieczka do lasu i spotkanie z pajęczyną oko w oko. Pająki są podzielone na dwie części; głowotułów i odwłok. Charakterystyczne 6 par odnóży, w tym 4 pary krocznych, którymi przemierzają ląd – większość pająków to zwierzęta lądowe, poza niektórymi wyjątkami. Należy pamiętać o tym, że pająki to w większości zwierzęta drapieżnie i jadowite. Ciekawy fakt dotyczy spożywania pokarmów. Nie są one stworzone do trawienia pokarmów stałych, a co za tym idzie, muszą sprawić, żeby ofiara była w stanie płynnym, a ten proces ułatwia pajęczy gruczoł wątrobowy, który zamienia tkanki ofiary na półpłynną papkę.

Hodowla pająków w terrariach jest fascynującym zjawiskiem i wie o tym każdy, kto tego doświadczył. Kiedyś było to coś niezwykłego i rzadko spotykanego, a dzisiaj coraz częściej możemy spotkać się z pająkiem w domu. Wiele gatunków, różne charakterystyki, stopnie trudności w hodowli oraz ciekawe zjawiska rozmnażania – pająki to naprawdę ciekawe zwierzęta do obserwacji, ale w żadnym wypadku do głaskania. Niektóre gatunki mogą żyć nawet do 40 lat (tarantule). Warto mieć to na uwadze, gdyż w takim przypadku może to być "pupil" na prawie całe życie!
Źródło: *