Rybki i krewetki do nano akwarium poniżej 30l – idealny zestaw!

Cena 85.00 zł
Opublikowano 22 stycznia 2022
Liczba odsłon 7881
Rybki i krewetki do nano akwarium poniżej 30l – idealny zestaw!

Zapraszam też na mojego bloga: https://akwarystykakielce1.blogspot.com

Szczególną popularnością cieszy się dziś nanoakwarystyka – małe zbiorniki 20-50 litrów. Nanoakwaria to często małe cudeńka ze starannie zaaraanżowaną obsadą zwierzęcą i roślinną.

Najpowszechniejszym błędem początkujących akwarystów jest jednak nieodpowiedni dobór ryb – dla większości popularnych gatunków nanoakwaria są po prostu zbyt małe i rybki się męczą a równowaga biologiczna ulega rozchwianiu zanim nawet jest w stanie na dobre się ustalić (nie, moi drodzy molinezje ani mieczyki nie nadają się do 25 l akwarium, gurami i welonki tym bardziej;))

Niniejszy zestaw zawiera gatunki zwierząt idealnych dla potrzeb nanoakwarystyki a przy tym względnie łatwych w hodowli i przez to odpowiednich nawet dla początkującego akwarysty.

Zestaw zawiera:

Rybki:
Neoheterandria Elegans (Drobnotka Nadobna) – stadko 4 szt. Drobnotka to najmniejsza ryba żyworodna i jedna z najmniejszych rybek w akwarystyce w ogóle. Zwana często “żyworodnym klejnotem” Samiczki dorastają do 2,5 cm, samczyki do 1,5 cm. Mniejsza i ładniejsza od swojej kuzynki Drobniczki Jedniodnówki. Rozmiary i łągodne usposobienie sprawiają, że idealnie nadaje się do nanoakwarium (można ją z powodzeniem trzymać już w 20 l; w przeciwieństwie do małych ławicówek jak np.Boraras nie potrzebuje dużo przestrzeni do pływania) i jako towarzyszka dla krewetek karłowatych. Na zachodzie nazywana również “tiger teddy” ze względu na charakterystyczne, poprzeczne pasy. Jednocześnie jest to rybka niewymagająca, niewybredna i łatwa w hodowli. Z powodzeniem można ją trzymać na zwykłej “kranówie”. Gatunek praktycznie niedostępny zarówno w handlu hurtowym jak i detalicznym.

Krewetki:
Stadko 8x Neocaridina Davidi odm. Red Cherry. Idealna krewetka dla początkujących, można ją trzymać na wodzie kranowej.

Odbiór osobisty, Kielce Na Stoku. Minimalna kwota zakupu – 30 zł. Patrz też inne roślinki, rybki i krewetki z mojej oferty.(pełna lista roslin na blogu).

Przy zamówieniach powyżej 70 zł istnieje też możliwość wysyłki.

Pokaż dane kontaktowe
4225
Dane kontaktowe: Telefon: 502080751
Email: ptr4@poczta.fm
Wyświetlono razy.